Často kladené dotazy

Máte otázky ohledně používání přípravku Nizoral®? Odpověď naleznete níže v sekci Často kladené otázky.

Jak mám šampon Nizoral® používat?

Je třeba, aby postižené oblasti kůže nebo pokožky hlavy byly omývány šamponem Nizoral®, který je na kůži/pokožce hlavy třeba ponechat po dobu 3–5 minut a poté spláchnout. Šampon by měl být používán dvakrát týdně po dobu 4 týdnů na léčbu lupů a poté jednou za týden až dva týdny, aby vlasy zůstaly bez lupů.

Mohu používat šampon Nizoral®, když jsem těhotná nebo kojím?

Místní podání (na pokožku hlavy) šamponu Nizoral® nezpůsobuje výskyt detekovatelného množství ketokonazolu v krvi. Stejně jako v případě jakéhokoliv léčivého přípravku by však těhotné nebo kojící ženy neměly používat šampon Nizoral®, pokud jim jeho používání nedoporučí lékař.

Nějaká zvláštní opatření, pokud užívám jiné léky?

V takovém případě se doporučuje počkat přibližně 2 týdny, než vlasy ošetříte šamponem Nizoral®.

Je možné šampon Nizoral® používat na barvené vlasy?

Nizoral® může způsobovat odbarvování chemicky barvených vlasů, ale tento jev je velmi neobvyklý a s používáním šamponu Nizoral® obvykle není spojen.

Mohu používat jiné přípravky péče o vlasy, pokud používám Nizoral®?

Nemusíte přestat používat svůj oblíbený šampon, kondicionér nebo jakýkoliv jiný produkt péče o vlasy. Jednoduše šampon Nizoral® začleňte do svého režimu zdravé péče o vlasy. Zjistíte, že Nizoral® je dostatečně šetrný, takže může být používán na většinu barvených, chemicky ošetřených a šedých vlasů. A na rozdíl od dehtových šamponů má Nizoral® svěží, čistou vůni, která nepřekryje váš oblíbený parfém nebo vůni.

Musím si umýt vlasy běžným šamponem bezprostředně před použitím šamponu Nizoral® nebo po něm?

Ne. Stačí používat Nizoral®. Nahraďte svůj běžný šampon přípravkem Nizoral® a myjte si s ním vlasy dvakrát týdně. Pokud si vlasy myjete častěji, používejte svůj oblíbený šampon. Jedno použití šamponu Nizoral® na jedno umytí je dostatečné.

Bude Nizoral® působit na moji svědivou pokožku, i když nemám lupy?

Nizoral® je léčivý šampon určený pro léčbu lupů a seboroické dermatitidy spojené s odlupováním pokožky a svěděním. Pokud nejsou příčinou vašich obtíží lupy nebo seboroická dermatitida, poraďte se se svým dermatologem.

Mohou děti nebo batolata používat šampon Nizoral®?

Ne. Nizoral® je určen pouze pro dospělé a adolescenty starší 12 let.

Jak dlouho můžu Nizoral® skladovat?

Nizoral® může být používán po dobu tří let od data výroby. Nepoužívejte Nizoral® po expiraci nebo uplynutí 3 let. Také Nizoral® nepoužívejte, pokud vypadá nebo voní jinak než dříve.

Může Nizoral® vyvolat alergickou reakci?

Šampon s ketonazolem 2% je bezpečný, dobře snášený a kosmeticky atraktivní. Nizoral® byste však neměli používat, pokud jste alergický/á na ketonazol nebo jakékoliv jiné látky obsažené v tomto léčivém přípravku. Příznaky hypersenzitivity, které se mohou po použití šamponu objevit, zahrnují svědění, lehké pálení nebo zarudnutí oblasti aplikace. Pokud se u vás taková reakce objeví, přestaňte přípravek používat a poraďte se s lékařem nebo lékárníkem.

Pro koho je Nizoral® určen?

Pro každého, kdo trpí lupy způsobenými kvasinkovou infekcí nebo onemocněním kůže, jako je seboroická dermatitida a pityriasis versicolor. Někdy mohou být lupy rovněž způsobeny mimořádně silnými hormonálními změnami a výkyvy (menopauza nebo puberta). Nizoral® účinně bojuje proti příčině lupů a zabraňuje jejich opětovnému výskytu. Nizoral®® mohou používat dospělí a adolescenti starší 12 let.